środa, 9 grudnia 2015

Świąteczne Warsztaty z E.Wedel

Piątek przed Mikołajkami spędziłam bardzo czekoladowo. Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach E.Wedel, które prowadził Maestro Czekolady Janusz Profus . 

Zostały przetopione kilogramy czekolady, a wszystko dlatego, że budowaliśmy domy. Tak, prawdziwe czekoladowe domy, spawane czekoladą. Do naszego domu dodatkowo dekorowaliśmy własny ogród. Konstrukcje były przeróżne, każda inna i każda piękna. Pierwszą atrakcją była budowla choinki, słodkiej, czekoladowej z migdałami, skórką pomarańczową i rodzynkami. Zapach unosił się w całym pomieszczeniu i kusił nas do łasuchowania.

Przyznam szczerze, że pierwszy raz miałam okazję wybudować czekoladowy dom i muszę powiedzieć, że nie jest to takie trudne jak zakładałam na początku. Całą konstrukcję sklejaliśmy czekoladą ale żeby była od razu stabilna pomagał nam spray z sprężonym powietrzem, dzięki któremu błyskawicznie wszystko się sklejało. Dekorowaliśmy pralinami, mieszankami Wedlowskimi i ptasim mleczkiem, no i oczywiście czekoladą :) ale co to za świąteczny dom bez śniegu, którym był cukier puder.

Nasze dzieła mogliśmy zabrać do domu, i kusić naszych bliskich zapachem czekolady, który unosi się wszędzie.  

Warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę i przybliżeniem nas do zbliżających się Świąt. To właśnie ten dom kusi moich bliskich :) 

3 komentarze:

 1. Czekolada z Wedel jako nieliczna komercyjna marka mieści sie na naszej liście czekolad ulubionych :) Dlatego takie warsztaty to dla nas raj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po pierwszym zdjęciu myślałam ,że Pani je prowadziła :) Bajeczne domki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam takie fajne stanowisko 😊. Tak domki są bajeczne i pachnące

   Usuń